מהות ודרך

חופש התנועה הינה עמותה הפועלת להעצמת נערות במצבי סיכון באמצעות השילוב בין סדנאות חברתיות ושיעורי היפ-הופ.

מטרת העמותה היא ליצור מסגרות קבוצתיות, שיפגשו פעם בשבוע לסדנה ושיעור היפ-הופ (שעתיים שבועיות), ולאורך כל השנה. אנו רואים יתרונות רבים במפגש הקבוצתי, אשר מאפשר ליצור תהליך מעמיק וארוך טווח עם הנערות. ההשתייכות לקבוצה, ההתמדה בנוכחות והשתתפות במפגשים השבועיים נוסכת בטחון בנערות ומשמשת עבורן במה לביטוי עצמי.

הבחירה לקיים מסגרות קבוצתיות עבור נערות בלבד נובעת מתוך ההכרות עם המצוקות והתהומות אליהן נערות במצבי סיכון חשופות. אנו נוכחים לראות כי בכוחה של התנועה לחולל שינוי ולחזק את האמונה של הנערות בעצמן, ביכולותיהן ובכוחות הטמונים בהן.

סיסמת העמותה - "לחלום, לבחור, לנוע" מבטאת הן את אופן הפעולה של הפרויקט והן את התוכן שהוא שם במרכזו. הנחות היסוד לפעילות בחופש התנועה הן:

  • אנשים מתחברים על בסיס הדמיון וצומחים על בסיס השוני.
  • בכולנו יש את המשאבים הפנימיים הדרושים להתמודד בהצלחה עם אתגרי החיים ולצמוח מהם.
  • נפש בריאה בגוף בריא – טיפוח מודעות לאורח חיים בריא וחוויה של ריקוד משחרר ומשמח.
  • תנועה יוצרת שינוי.

הנחות היסוד הללו נובעות מתוך האמונה כי יש בכוחנו לנתב את דרכנו האישית בעולם ולנוע בו בחופשיות. הנחות היסוד מהוות בסיס לתכנית ההדרכה ואופן הפעילות בקבוצות של חופש התנועה, באמצעותן נשאף לתת במה וכלים לביטוי אישי של הנערות.

צוות המדריכות בחופש התנועה הן בעלות הכשרה מקצועית בתחומי הנחיית הקבוצות והיפ-הופ. המדריכות משמשות כמודל אישי עבור הנערות, אשר זקוקות לדמויות בעלות השפעה חיובית ובונה בחייהן, ופועלות מתוך ראיית תמונת עתיד טובה יותר וללא חשש מהקשיים והאתגרים שבדרך.